Asmeniniai finansai ir 5 dažniausios klaidos

calendar icon 2024-04-26

Asmeniniai finansai ir 5 dažniausios klaidos

Asmeninių finansų valdymas yra būtinas siekiant finansinės nepriklausomybės ir stabilumo. Nevaldant savo finansų tenka susidurti su nemenkais iššūkiais tokiais kaip pinigų trūkumas, skolos, o dėl to atsiranda stresas, nepasitikėjimas savimi, nemokėjimas valdyti asmeninį biudžetą. 

Asmeniniai finansai turėtų būti kiekvieno žmogaus prioritetas, siekiant turėti tvirtą finansinį pagrindą ir išlavintą finansinį raštingumą. Apžvelkime, kokias dažniausiai 5 klaidas daro tie, kurie nevaldo savo asmeninių finansų. 

Neplanuotai išleidžiate pinigus 

Pati didžiausia ir dažniausiai pasitaikanti klaida susijusi su asmeniniais finansais – neplanuotai išleidžiami pinigai. Impulsyvus pirkimas, didelių, neplanuotų pirkinių įsigijimas sujaukia jūsų mėnesio pajamas. Valdyti savo finansus turite išmokti visose situacijose, nes pinigų ir išlaidų supratimas leidžia ne tik planuoti išlaidas, bet ir atsisakyti nereikalingų pirkinių.

Net ir didelius pirkinius turite planuoti iš anksto. Gali būti, jog labai norite įsigyti telefoną, dviratį ar skalbimo mašiną. Tačiau įvertinkite ne tik norą, bet ir kiek šiai dienai galite skirti tam daiktui pinigų. Gal visgi pamatysite, kad geriausias sprendimas yra paplanuoti ir pataupyti kelis mėnesius, kad galėtumėte jį įsigyti. 

Rekomenduojame atsisakyti impulsyvių pirkimų ir vadovaukitės šaltu protu, leidžiant pinigus, neleiskite, kad emocijos jus užvaldytų. 

Netaupote 

Asmeninių finansų valdymas turėtų susidėti iš kelių dalių, viena iš jų taupymas. Tai reiškia, kad dalis jūsų pajamų turėtų kas mėnesį atsidurti taupomojoje sąskaitoje. Jeigu įprastai to nedarote, tai ištikus bėdai neturite santaupų, todėl tenka skolintis ir patirti papildomų išlaidų, grąžinant skolas. 

Taupyti turėti kiekvienas žmogus, bent minimaliai – 10 proc. nuo gaunamų pajamų ar jeigu galite skirti daugiau nei 10 proc. būtų sveikintina. Tokiu būdu jausitės stabilesni ištikus neplanuotai situacijai. 

Nedarote biudžeto

Esate įpratęs gavus algą ją išleisti pagal poreikius tą mėnesį? Tai dar viena klaidą, kurią darote. Pradėkite planuoti savo biudžetą, tai yra savo pajamas ir išlaidas. Pavyzdžiui, kiekvieną mėnesį žinokite kiek reikia būtinosioms išlaidoms – maistas, nuoma, paskola, komunaliniai mokesčiai ir pan. Tuomet nusimatykite, kiek dėsite į taupomąją sąskaitą pinigų bei kiek planuojate išleisti pramogoms.

Jeigu gavote metinį bonusą ar priedą prie mėnesinės algos, pasvarstykite gal verta tuos pinigus pervesti į taupomąjį biudžetą ir neišleisti jų iškart. Rekomenduojame pagilinti savo žinias apie finansus, tam gali padėti įvairūs skaitiniai. Internete paieškoje įsivedus asmeniniai finansai knyga, rasite ne vieną rekomendaciją, ką būtų galima perskaityti ir kas padėtų daugiau sužinoti apie asmeninių finansų valdymo galimybes. 

Neinvestuojate 

Investavimas yra dar vienas būdas, kaip papildomai uždirbti pinigų ir papildyti savo piniginę. Jeigu nenusimanote apie investavimą, visada galite pasikonsultuoti su specialistais, kad padėtų geriau suprasti rizikas su kuriomis susiduria žmonės investuodami.  

Jeigu norite rinktis saugų variantą, rekomenduojame pasidomėti terminuotais indėliais, uždirbsite gal ir mažiau, bet pajamos yra garantuotos. Tad jeigu turite santaupų, kurių greitu metu neplanuojate išleisti, bet ir nenorite laikyti jų sąskaitoje tuomet verta pagalvoti apie terminuotus indėlius. 

Nevaldote skolų

Ypač svarbu, siekiant finansinio stabilumo ir išlaikyti gerą kredito istoriją, tai neturėti skolų. Jeigu turite įsipareigojimų – lizingas, paskola, greitasis kreditas ir pan., stenkitės laiku mokėti sąskaitas. Tokiu būdu išvengsite nemalonumų, nes prisiminkite skolos auga, jos niekur nedingsta. Tad jų nesusimokėjus laiku, tą reikės padaryti vis tiek vėliau. 

Jeigu turite paskolą bobutespaskola.lt ir šiuo metu susiduriate su sunkumais, nedelsiant kreipkitės į konsultantą. Stengiamės visada surasti palankų būdą klientui apmokėti sąskaitas. Vertiname klientų įsitraukimą ir sąžiningumą, tad būtinai informuokite mus ir nelaukite, kol pasibaigs pinigai ir vėluosite apmokėti savo įsipareigojimus. 

Sekti savo asmeninius finansus yra būtina. Tad tokiu būdu jūs iš anksto numatysite ar trūks pinigų mėnesio gale, o turint santaupų, jūs išvengsite skolų susidarymo. 

Labai svarbu pradėti planuoti pajamų ir išlaidų biudžetą, jeigu iki šiol to nedarote, ir būtinai planuotis iš anksto visus įsipareigojimų apmokėjimus. Prisiminkite, kad pramogos ir kiti nebūtini daiktai gali šiek tiek palūkėti, jiems galima pataupyti, tačiau visi vėlavimai apmokėti įsipareigojimus tik blogina jūsų finansinę situaciją ir gadina jūsų kredito istoriją.