Automobilio įsigijimas – tai ne tik gyvenimo kokybės pagerinimas, bet ir nemenkas finansinis įsipareigojimas. Dažnu atveju, norint įsigyti geresnį automobilį tenka pasiskolinti pinigų, ypač, jeigu automobilį norima įsigyti greičiau ir nelaukti, kol pavyks susitaupyti santaupų jam įsigyti.
Pasirinkus tinkamą automobilio finansavimo būdą, galite užtikrinti, kad įsigytas automobilis nesukels papildomų finansinių rūpesčių. Šiame straipsnyje apžvelgsime galimus finansavimo būdus ir pateiksime patarimų, kaip pasirinkti tinkamiausią variantą.
Kokie galimi automobilio finansavimo būdai?
Automobilio finansavimas gali būti skirtingas, tad turite pasirinkti jums priimtiniausią variantą. Labai rekomenduojama įsivertinti visas galimybes.
Paskola iš banko: tai vienas iš populiariausių finansavimo pasirinkimų. Bankai siūlo automobiliui paskolas, kurios leidžia jums pasirinkti automobilį ir skolintis jam įsigyti tam tikrą sumą. Paskolos grąžinimas vykdomas per nustatytą laikotarpį, o palūkanų norma priklauso nuo banko politikos ir jūsų kredito istorijos.
Paskola iš kredito bendrovės: tai vienas greičiausių būdų gauti paskolą automobiliui, kadangi kredito bendrovės dažnu atveju greičiau suteikia reikiamą pinigų sumą. Pasinaudojus paslauga Paskola automobiliui jums nereiks įkeisti savo įsigyti automobilio, nereikia turėti pradinio įnašo, o paskolą gausite itin greitai. Tad jeigu automobilio vertė iki 15 000 eur, pildykite paprastą paraišką spausdami nuorodą Automobilio finansavimas ir jau netrukus sulauksite sprendimo apie kreditą.
Lizingas: automobilių lizingas dar vienas būdas įsigyti savo norimą transporto priemonę. Tačiau dažnu atveju lizingo bendrovės prašo turėti pradinį įnašą bent 10 procentų, tad jeigu nuosavų lėšų šiuo metu neturite, šis būdas jums yra nepriimtinas ir rekomenduojama rinktis kitą variantą. Taip pat lizingo bendrovė gali nustatyti sąlygą dėl automobilio amžiaus ir KASKO draudimo. Todėl, jeigu domitės šiuo variantu, įsigilinkite į visas sąlygas.
Pirkimas už asmenines lėšas: jei turite pakankamai nuosavų lėšų, automobilio pirkimas už asmenines lėšas gali būti geriausias sprendimas jums. Tokiu atveju išvengsite palūkanų ir finansinių įsipareigojimų. Tik būtinai įsivertinkite, kad įsigijus automobilį jį reikia pasitikrinti ir galimai reikės papildomai lėšų pasikeisti tepalus, padangas ir pan., todėl įsivertinkite, kad užtektumėte turimų pinigų.
Kaip pasirinkti tinkamą?
Pasirinkti tinkamą automobilio finansavimo būdą gali būti sudėtinga, todėl verta atsižvelgti į kelis svarbius faktorius:
Biudžetas: iš pradžių apskaičiuokite, kiek galite skirti automobilio mėnesinėms įmokoms, jeigu nusprendėte skolintis jo įsigijimui. Įvertinkite savo mėnesines pajamas, išlaidas ir kitus finansinius įsipareigojimus. Svarbu neperžengti savo biudžeto, kad neužkeltumėte sau papildomos finansinės naštos. Nepamirškite, kad finansinių įsipareigojimų nevykdymas blogina jūsų kredito istoriją.
Finansinė istorija: jūsų kredito reitingas gali turėti įtakos gautoms palūkanų normoms ir finansavimo sąlygoms. Jei turite gerą kredito istoriją, galite gauti geresnes sąlygas. Prieš kreipiantis dėl paskolos, pasitikrinkite savo kredito reitingą ir išspręskite galimas problemas. Tą padaryti galite creditinfo.lt Taip pat nepamirškite, kad imant kreditą, vertinama kredito gavėjo visų įsipareigojimų suma, kuri negali viršyti 40 proc. gaunamų pajamų.
Automobilio kaina: apsvarstykite automobilio kainą, bet taip pat ir papildomas išlaidas, pvz., draudimą, jos priežiūrą ir degalus. Ne tik paskolos suma, bet ir visos su automobilio laikymu susijusios išlaidos turėtų būti įtrauktos į jūsų biudžetą. Nepervertinkite savo galimybių.
Paskolos grąžinimo trukmė: pasirinkite finansavimo laikotarpį, kuris atitinka jūsų finansinius planus. Ilgesnės trukmės paskolos sumažins mėnesines įmokas, tačiau tokiu būdu sumokėsite daugiau palūkanų, nei rinktumėtes trumpesnį paskolos grąžinimo laikotarpį. Skolinantis iš kredito bendrovės paskolos terminas gali būti iki 60 mėn. ir daugiau, bobutespaskola.lt paskolos terminas nuo 3 iki 72 mėn.
Skaitykite sąlygas: prieš pasirašydami bet kokią sutartį, daugiau informacijos apie sąlygas rasite sutartyje, tad kruopščiai perskaitykite visus dokumentus ir supraskite savo teises bei pareigas. Nepamirškite atkreipti dėmesio į galimas papildomas išlaidas, nemokamas paslaugas ir kitus klausimus. Taip pat įsigilinkite, koks sutarties sudarymo mokestis, kredito kainos metinė norma, mėnesio įmoka, metinė palūkanų norma ir pan.
Pasirinkti tinkamą automobilio finansavimo būdą yra svarbus žingsnis, kuris gali turėti didelės įtakos jūsų asmeninei finansinei situacijai. Automobilio finansavimas yra greitas būdas, siekiant turėti asmeninį automobilį.