
Pastaruoju metu vis daugiau žmonių ryžtasi pasiskolinti pinigų iš bankų ar kitų kredito bendrovių. Priklausomai nuo turimų norų ir poreikių, šie pinigai dažniausiai yra naudojami būsto remontui, automobilio pirkimui ar remontui, buitinės technikos atnaujinimui ar siekiant išspręsti tam tikras sveikatos problemas. Jei ir jums netikėtai prisireikė pinigų bei domitės galimybe pasiskolinti, turėkite omenyje, jog tai, kiek pinigų galėsite gauti, priklauso nuo individualios jūsų situacijos. Kaip tik šiame straipsnyje aptarsime, kokie veiksniai įprastai daro įtaką paskolos dydžiui.
Kas lemia paskolos dydį?
Tai, kiek gali pasiskolinti vienas žmogus, nebūtinai reiškia, jog tokias pačias galimybes turite ir jūs. Nors „Bobutės paskola“ skolina nuo 50 iki 10 000 eurų, tačiau kiekvieno kliento situacija yra vertinama individualiai. Įprastai paskolos dydis priklauso nuo tokių faktorių kaip pajamų lygis ir jų stabilumas, kredito istorija ir reitingas bei turimų finansinių įsipareigojimų dydis. Susipažinkime su kiekvienu iš šių veiksnių detaliau.
Pajamų lygis ir jų stabilumas
Vienas svarbiausių veiksnių, lemiantis galimą paskolos dydį, yra ne kas kita, o žmogaus pajamų lygis bei jų stabilumas. Kreditoriai atidžiai įvertina, ar jūsų gaunamos pajamos yra pakankamos norimai paskolos sumai gauti, o taip pat, ar jos yra reguliarios, kad galėtumėte laiku grąžinti paskolą. Natūralu, jog žmogus, gaunantis stabilias pajamas, turintis ilgesnį darbo stažą bei gaunantis aukštesnį atlyginimą, turės galimybę pasiskolinti didesnę sumą nei tas, kurio pajamos yra mažesnės ir ne tokios stabilios.
Kredito istorija ir reitingas
Dar vienas faktorius, nuo kurio priklauso paskolos dydis, yra kredito istorija ir reitingas. Asmens kreditingumas arba tiesiog mokumas – tai rodiklis, pagal kurį kreditoriai sprendžia, ar žmogus yra tinkamas gauti pasirinktą paskolos sumą, ar nebuvo pradelstų skolų, vykdant ankstesnius finansinius įsipareigojimus. Geras kredito reitingas padidina pasitikėjimą klientu bei neretai leidžia gauti palankesnes sutarties sąlygas, pavyzdžiui, mažesnę palūkanų normą. Tuo tarpu, prastą kredito reitingą turintys asmenys dažnai susiduria su griežtesniais reikalavimais ar net negali gauti paskolos.
Turimų finansinių įsipareigojimų dydis
Galiausiai, paskolos dydžiui įtaką daro ir tai, kiek bei kokių finansinių įsipareigojimų jau turite. Labai svarbu prisiminti, jog Atsakingojo skolinimosi nuostatai nurodo, jog mėnesinė visų paskolų įmokų suma neturėtų viršyti 40 procentų asmens ar šeimos gaunamų pajamų per mėnesį. Tai reiškia, jei jūsų ar jūsų šeimos įsipareigojimai jau dabar sudaro nemažą dalį jūsų turimų pajamų, tai reikšmingai sumažina galimą paskolos sumą.
Taigi, kaip galite matyti, paskolos dydis priklauso tikrai ne nuo vieno faktoriaus. Visgi, net jei ir esate situacijoje, kuomet galite pasiskolinti maksimalią pinigų sumą, turėkite omenyje, jog skolintis reikėtų atsakingai ir tik tiek, kiek iš tiesų reikia. Prieš teikdami paraišką, gerai įvertinkite savo finansines galimybes, įsipareigojimų dydį bei pagalvokite, ar ir ateityje pavyks gauti stabilias pajamas, kad paskola netaptų našta. Atsakingas skolinimasis padės išvengti problemų ateityje ir užtikrins, kad paskola puikiai atitiktų jūsų turimus poreikius.