Pradelstos ir vėluojančios kredito įmokos, ką daryti?

calendar icon 2024-05-29

Pradelstos ir vėluojančios kredito įmokos, ką daryti?

Kai nusprendėte imti kreditą, greitąją paskolą ar lizingą, vertinate savo finansines galimybes einamąją dieną, nes negalite numatyti su kokiais finansiniais sunkumais susidursite už mėnesio ar metų. Todėl skolinantis ilgam laikotarpiui, jums dar sunkiau numatyti ar už penkių metų uždirbsite daugiau ar mažiau, kaip dažnai sirgsite per tą laikotarpį, kol turėsite grąžinti paskolą, o gal per tą laiką neteksite darbo ir sunkiai seksis susirasti kitą. Būtent todėl reiktų nepamiršti taupymo įgūdžių, kad esant tokiai situacijai neatsirastų skolos ir galėtumėte išgyventi iš turimų santaupų.

Tačiau, jeigu visgi atsidūrėte situacijoje, kai santaupų neturite, o kišenėse švilpauja vėjai ir nesugebate sumokėti prisiimtų finansinių įsipareigojimų įmokų, ką tuomet daryti? Plačiau apie tai šiame straipsnyje.

Kas yra pradelstas mokėjimas?

Pradelstas mokėjimas – tai laiku nesumokėta įmoka už turimą įsipareigojimą, kuris signalizuoja kredito davėjui, kad turite sunkumų su asmeniniais finansais. Tokioje situacijoje, kai nevykdote laiku savo įsipareigojimų, ne tik blogėja jūsų kredito istorija, auga delspinigiai, bet ir gali būti tokie klientai perduodami į skolų išieškojimų įmonę. Jeigu jūsų skolą bus perduota į išieškojimo įmonę, tuomet visas išlaidas už išieškojimą teks apmokėti jums.

Kredito davėjai labai atsargiai vertina klientus, kurie turi skolų, kadangi didelė tikimybė, kad vėluosite mokėti ir jiems. Todėl tikėtina, kad turint skolų, jokia kredito bendrovė nesutiks suteikti jums paskolos, greitojo kredito ar lizingo.

Ką daryti jeigu vėluojate sumokėti kredito įmoką?

Vėluojanti įmoka neigiamai paveiks ir tolimesnę jūsų finansinę situaciją, net ir susimokėjus po kurio laiko, jūsų kredito istorija taip greitai nepasikeis. Skolos atsispindės joje ir prireiks ilgo laiko, kol vėl įrodysite, kad sąžiningai mokate už turimus įsipareigojimus. Todėl turėti vėlavimai gali ateityje sukelti problemų, norint pasiskolinti pinigų.

Todėl nelaukite, kol turėsite pradelstų mokėjimų, jeigu matote, kad neturėsite užtektinai pinigų susimokėti už mėnesio įmoką, dar prieš vėlavimą kreipkitės į kredito bendrovę, kad kartu su kreditoriumi rastumėte tinkamą sprendimą abejoms pusėms. Kredito bendrovės vertina sąžiningus ir atsakingus klientus.

Jeigu turite įsipareigojimų bobutespaskola.lt, tuomet mes galėsime pasiūlyti jums keletą variantų – vienas iš jų pasikeisti mėnesio įmokos datą. Gal visgi vėluojate mokėti dėl to, nes įmokos data jums netinkama? Tą lengvai galite pasikeisti, sumokėjus 5 € paslaugos mokestį, o jei esate mūsų lojalus klientas ir turite auksinio kliento statusą, tuomet paslauga galėsite pasinaudoti nemokamai vieną kartą per paskolą.

Taip pat kitas variantas, kurį galime pasiūlyti, tai įmokos atidėjimo kitaip tariant pratęsimo paslauga, tokiu būdu jūsų sutartis prasitęs vienu mėnesiu, kadangi šią įmoką atidėsite vėlesniam laikui. Norint pasinaudoti šia paslauga, vėluoti mokėti įmoką galite ne daugiau kaip 20 dienų. Taip pat pratęsiant sutarties laiką, jums reikės apmokėti pratęsimo mokesti, kuris paskaičiuojamas pagal to mėnesio palūkanas prašymo pateikimo metu, delspinigius ir vėlavimo palūkanas.

Jeigu atsitiko taip, kad netikėtai netekote darbo ir jūsų pajamos gerokai sumažėjo, galite ilgesniam laikui atidėti įmokų mokėjimą. Tik norint pasinaudoti ilgesnio laiko atidėjimo paslauga – jūs negalite turėti jokių įsipareigojimų vykdymo vėlavimų. Šiuo atveju turėsite pateikti reikalingas pažymas, įrodančias jūsų pajamų staigų sumažėjimą, pavyzdžiui atleidimo iš darbo dokumentą.

Visais atvejais, susidūrus su finansiniais sunkumais, prašome kreiptis į mus, kad galėtume surasti palankiausią sprendimą jūsų situacijai. Tą padaryti galite el. paštu [email protected] arba telefonu 8 700 800 71.